Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Кириченко Микола

Кириченко Микола Олександрович

Рік народження: 1983

Характеристики політика

 • Прогульництво

Опис політика

Нардеп 9-го скликання від "Слуги народу". Депутат Харківської облради 7-го скликання від "Батьківщини". Підприємець, займався аграрним бізнесом

Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після скандального голосування петиція з вимогою до президента накласти вето набрала понад 25 000 голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не повною мірою.

У листопаді 2021 року у НАЗК повідомили, що Кириченко вніс недостовірні відомості у декларацію за 2020 рік.

У НАЗК заявили, що у своїй декларації нардеп не вказав чотири земельні ділянки та надав недостовірні відомості про вартість ще кількох десятків земельних ділянок. Також він не задекларував будинок на Харківщині, в якому зареєстрований, автомобіль ВАЗ 2011 року та автівку Range Rover L405 2018 року вартістю майже 5 млн грн, яка з липня 2020 року належить його дружині.

Загалом, за даними НАЗК, недостовірні відомості у декларації Кириченка відрізнялися від достовірних на 1,6 млн грн.

У грудні того ж року Генпрокуратура порушила кримінальне провадження стосовно Кириченка за недостовірне декларування (ч. 1, ст. 366-2 ККУ).

У 2020-му Схеми повідомляли, що Кириченко призначив свого рідного брата своїм помічником на громадських засадах.

У 2019 році обраний народним депутатом 9-го скликання від партії "Слуга народу" під номером 53 у списку як безпартійний. У зв’язку з обранням достроково припинив повноваження депутата Харківської облради. У Верховній Раді увійшов до Комітету з питань аграрної та земельної політики.

До обрання у нардепи займався аграрним бізнесом. Відповідно до декларації за 2019 рік Кириченку належало 13,249 мільйона м2 земель.

Був власником і керівником кількох фермерських господарств, зокрема "Кириченко М", "Кириченко О", "Юг", ПП "Приватна агрофірма "Злагода"", ПП "Стик", ПП "Елеваторгазбуд", ПП "Фішбор", ТОВ "Оскол Аква", ТОВ "Полтавське крупопереробне ппідприємство", ТОВ "ОЛ-СІ-ГРУП".

Нагороджений орденами та медалями за внесок у розвиток агропромислового комплексу. Співзасновник і член ГО "Чисте довкілля Борівщини". Один зі спонсорів футбольного клубу "Металіст 1925" (Харків).

У 2015 році обраний депутатом Харківської обласної ради 7-го скликання від ВО "Батьківщина" як безпартійний. Секретар постійної комісії з питань екології, надзвичайних ситуацій і ліквідації їхніх наслідків. Член Конкурсної комісії з передачі в оренду об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської обласної державної адміністрації.

Прогульник сесій Харківської обласної ради.

З 2003 року фізична особа-підприємець.

У 2006 році закінчив Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва, факультет агрономії за спеціальністю "Насіннєвий контроль". Навчався також у Національній академії державного управління при Президентові України за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування".

Народився 12 грудня 1983 року в с. Вище Солоне, Борівського району Харківської області.

Освіта

 • Освіта
  Освітній рівень: освіта вища

  Балотування

  Фракції

  • Харківська обласна рада 7
  • ВО "Батьківщина"
  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
   Слуга народу

  Міжфракційні обʼєднання

  Комітети

  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
   Комітет з питань аграрної та земельної політики
  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Голосування у Верховній Раді 9

  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Промови у Верховній Раді 9

  Дивитись більше про політика в інших джерелах

  Декларації
  Посіпаки
  Посіпаки-2
  Реєстр національних публічних діячів
  Гарна Хата
  Вони голосують для тебе
  Серпом по рейтингу