Фото: Суркіс Григорій

Суркіс Григорій Михайлович


Негативні характеристики

Опис політика

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Опозиційна платформа - За життя” номером 17 у списку як член партії. Член однойменної фракції. Секретар Комітету з питань молоді і спорту.

З 2013 до 2019 року був віцепрезидентом УЄФА. Обирався депутатом Верховної Ради 3 та 4 скликань, член фракції СДПУ (о). Довгий час входив у керівні органи партії. У 2000-2012 роках був президентом Федерації футболу України.

З 1998 року - член Національного олімпійського комітету України. З 1993 до 2002 року обіймав посаду президента ЗАТ “Футбольний клуб “Динамо”, а у 2002 році передав управління клубом брату Ігорю Суркісу.

У 1993-1998 роках обіймав посаду президента Українського промислово-фінансового концерну “Славутич”. З 1991 до 1993 року був генеральним директором СП “Динамо-Атлантик”, начальник управління комплектації Київського міськвиконкому.

У 1988-1991 роках працював головним інженером, начальником управління виробничо-технологічної комплектації, заступником начальника виробничого житлово-ремонтного об’єднання Київського міськвиконкому.

З 1975 до 1988 року -  виконроб, начальник постачання, заступник начальника РБУ № 3, головний інженер, начальник управління виробничо-технологічної комплектації тресту “Київжитлорембудмонтаж” Київського міськжилуправління.

Раніше працював майстром РСУ-1 тресту “Укррембудматеріали” (м.Харків) та старшим інженером контори технічного постачання Главплодвинпрому.

У 1972 році закінчив Національний університет харчових технологій (НУХТ) за фахом “Машини і апарати харчових виробництв”, кваліфікація “інженер-механік”.

Фігурант антикорупційних розслідувань.  

За даними деяких ЗМІ, є бізнес-партнером Віктора Медведчука, чия компанія “Newport Management” (Британські Віргінські острови) робила виплати футболістам “Динамо” щонайменше з 2003 року. За 2013-2015 роки ФК “Динамо” міг ухилитись від сплати податків на $30 млн.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 3
  • 12 травня 1998 - 14 травня 2002 Фракція Соціал-демократичної партії України (об'єднаної)
  • Верховна Рада 4
  • 14 травня 2002 - 25 травня 2006 Соціал-демократична партія України (об'єднана)
  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Опозиційна платформа - За життя

Комітети Комітети

  • Верховна Рада 3
  • 12 травня 1998 - 14 травня 2002 Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму
  • Верховна Рада 4
  • 14 травня 2002 - 25 травня 2006 Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму
  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Комітет з питань молоді і спорту

Посади у партіях Посади у партіях


Фігурування в антикорупційних розслідуваннях Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Ігор Кононенко, ймовірно, сприяв братам Суркісам та бізнесмену Крючкову у виведенні сотень мільйонів з напівдержавних обленерго.

  • політична корупція: торгівля впливом
  • шахрайські афери: фінансові піраміди
  • владні зловживання: шахрайство