Музей на Поштовій - третій раунд: чи нокаутує Кличко завгоспа Януковича?

Фото: Музей на Поштовій - третій раунд: чи нокаутує Кличко завгоспа Януковича?

Депутати Київради втретє розглянуть питання Музею на Поштовій площі 21 червня. Активісти твердять, що БПП готує на сесію новий проект рішення, а “Самопоміч” наполягає на розгляді свого проекту, який вже пройшов перше читання.

Найбільша фракція столичної міськради БПП утрималася під час голосування 7 червня, а представники інших політичних сил неналежним чином відвідують засідання. Громадський рух ЧЕСНО звернувся до партій, які представлені в Київраді, з проханням зберегти вулицю часів Київської Русі і зробити музей на Поштовій та проконтролювати відвідуваність сесій депутатами партій. Напередодні сесії БПП оприлюднив заяву щодо Музею на Поштовій. “Самопоміч” обіцяє розібратися з пропусками своїх депутатів.

 

Проект від БПП містить суттєві ризики і музей можуть так ніколи і не створити. По-перше, Поштову варто розглядати не як пам'ятку місцевого значення, а як національну спадщину. По-друге, депутати від БПП пропонують “розглянути можливість розірвання інвестиційного договору”. Впевнена - можливості не знайдеться, юридичний департамент знайде, як це обґрунтувати. Після оцінки збитків для інвестора також можуть сказати, що збитки не підйомні для бюджету. По-третє, всюди йде мова про консервацію. Можемо отримати прозору підлогу в ТРЦ, щоб відвідувачі розглядали старовинну вулицю”, - зауважувала тоді Віта Думанська, координаторка Громадського руху ЧЕСНО.

 

Як з’ясували журналісти ЧЕСНО, де-юре за створення Музею забракло 5 голосів, але по факту - лише 3: у Калініченка й Костенко не спрацювали картки. “Самопоміч” звинуватила у провалі голосування фракцію БПП, але при цьому третини депутатів “Самопомочі” не було на засіданні.

Наступне засідання мало відбутися 14 червня, але напередодні його перенесли на тиждень. Секретар Київради Володимир Прокопів переконує, що перенесення відбулось не через питання Поштової площі:

 

Ні, був цілий ряд факторів - від технічних причин до інсинуацій до багатьох різних питаннях На сесії має бути присутній міський голова. У нього важкий переговорний процес, зокрема і з “Нафтогазом”.

 

Відсутність третини “Самопомочі” - безвідповідальність чи умисел?

Якби на засіданні 7 червня були присутні двоє “батьківщинівців”, троє “свободівців”, четверо “єднівців” і 8 “самопомочівців”, рішення за Музей могло бути прийняте. Це одна з причин, чому ЧЕСНО регулярно шпетить прогульників міськради.

Але “Самопоміч”, яка подала проект рішення й активно піднімає цю тему в ЗМІ, несе в даному випадку публічно більшу відповідальність за депутатів, які були відсутні під час голосування. Їхні голоси могли б стати вирішальними.

Натисніть для збільшення

"Самопомічівець" Сергій Харчук під час голосування був присутній в Київраді, але в момент важливого голосування був не в сесійній залі.

 

Я в цей момент вийшов на прохання мешканців мікрорайону в Святошині, аби зустрітись з заступником Кличка та директором Київдорсервісу для вирішення конфліктної ситуації на вул. Обухівський. Голову фракції про це попередив. Але час голосування був непередбачуваним. Прикро, що так сталося. Будемо просити про повторне включення в порядок денний”, - відповідає Харчук.

 

Нагадаємо, що за результатами 2017 року Харчук не брав участі в 60% голосувань.

Інший "самопомічівець" - Дмитро Стрижов написав, що перебуває не в Україні:

 

З 10 травня знаходжусь за межами України. В даний час в США. Планую повернутись у місто 15.06.18".

 

“Самопомічівець” Вадим Ноздря у 2017 році не приймав рішення у 84% питань. Він постійно проживає у Львові і на засідання, за його словами, намагається приїжджати. Цього разу переконує, що у голови фракції Гусовського… відпросився.

 

Я знаходжуся у відрядженні у Львові… Звичайно, я знав (про те, що буде голосування - прим. ЧЕСНО), це ж наша фракція! Звичайно, я знав, тому відпрошувався особисто у керівника фракції".

 

Депутат каже, що бачив, що не вистачило за поіменкою лише 5 голосів для прийняття проекту:

 

Я бачив, я - поганий". На питання, чи буде голосувати під час наступного розгляду відповів ствердно: "Да, дякую".

 

Відсутні на засіданні депутати Юрій Вахель і Олексій Руденко за пропуски в 2017 році стали кандидатами на відкликання і у вирішальному голосуванні за Музей також не взяли участі.

Голова фракції “Самопоміч” Сергій Гусовський вважає, що в депутатів були поважні причини.

Закон не передбачає поважних причин для відсутності під час голосувань.

"Свободівець" Богдан Бенюк, якому ЧЕСНО неодноразово дорікав за пропуски сесій, повідомив, що теж не в Україні, про голосування знав, але приїхати не міг.

 

Ви знаєте, я є не в Києві і не можу навіть сказати (про результати голосування - прим. ЧЕСНО), бо ще не дивився ні Фейсбук, нічого. Я є закордоном".

 

Хоча “свободівців” не було троє, у соцмережах це стало також причиною закидів. Однопартієць і заступник голови партії Андрій Мохник назвав причини відсутності трьох однопартійців на засіданні.

 

Не спрацювали картки

Єдиний депутат від "Єдності", який не голосував за рішення в цілому - Дмитро Калініченко - пояснює, що в нього банально не спрацювала кнопка. За словами депутата, він послідовно голосував за музей із правками Гусовського, і про неспрацювання картки написав відповідну заяву. Наступного разу так само голосуватиме за музей.

Депутатка від БПП “Солідарність” Людмила Костенко в коментарях у ФБ під постом громадської активісти Анабелли Моріної повідомила, що в неї не спрацювала картка і що вона також голосуватиме за музей на Поштовій.

Владислав Михайленко, БПП, депутат по Оболоні, пояснюючи свою відсутність під час голосування сказав, що мейнстрім - це не завжди вірний шлях.

 

Допускається, що людина може мати власну думку, щодо досягнення певної цілі? Чи тільки мейнстрім це вірний шлях? Ну Ви ж досвідчений фахівець і з аналізу подій розумієте, що це “голосування” заздалегідь підготовлена провокація.  не хочу брати участі в провокаціях і не хочу віддавати свій голос за те чи інше рішення тому що “так треба”. Щодо розібратись - я в деяких подіях, які стосуються особисто мене не можу розібратись роками) Не вдалий приклад, розумію... Але все ж таки”.

 

Натисніть для збільшення

 

Єдиний проти - не зорієнтувався?

Єдиний, хто був проти - депутат від БПП Ярослав Горбунов. Він так проголосував після виступу голови фракції Андрія Страннікова, який заявив, що фракція не буде голосувати за це питання взагалі, доки Гусовський не вибачиться перед Вікторією Мухою.

Причини, чому не голосував, не уточнює.

На думку секретаря Київради Володимира Прокопіва, проект не був прийнятий через правки та їхнє трактування.

 

Я думаю, що по Поштовій ми мали проблему тільки в самому проекті рішення в правках і трактуваннях. Я прогнозую, що в найближчий час за головуванням міського голови будуть переговори з головами усіх фракцій, щоб зберегти всі артефакти і створити публічний простір, який буде влаштовувати киян та весь депутатський корпус”,- запевняє Прокопів.

 

Після розголосу і обурення киян, за словами активістки Анабелли Моріної, яка займається питанням Поштової, “Солідарність” збирається подати новий проект рішення. “Самопоміч” твердить, що цей варіант не буде відрізнятися від того, що 7 червня був запропонований депутаткою Вікторією Мухою, для підтримки якого не вистачило 11 голосів.

Громадський рух ЧЕСНО напередодні голосування у Київраді звертався до представників різних фракцій з проханням мобілізувати своїх депутатів, які повинні ходити на сесії та брати участь у голосуванні, а також підтримати збереження Поштової і створити музей на місці історичної знахідки.

 

“Самопоміч” пообіцяла мобілізувати своїх партійців, а партія БПП на своєму сайті оприлюднила заяву з вимогою зберегти історичну пам’ятку на Поштовій. Секретар Київради наголошує, що долю Поштовою мають визначити фахівці:

 

Це мають вирішити експерти, де їм місце. Якщо вирішать, що вони мають бути на Поштовій площі - то так воно і буде”.

 

Про важливість створення Музею на Поштовій пише у себе в Твіттер Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

21 червня Громадський рух ЧЕСНО відвідає засідання Київради й моніторитиме присутність депутатів усіх фракцій та стежитиме за поіменним голосуванням депутатів.

Фото на кавері: www.kievpravda.com


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]