Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Льовочкін Сергій

Льовочкін Сергій Володимирович

Верховна Рада 9, ОПЗЖ, №5 у списку, Член Політичної Ради Партії ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК

Характеристики політика

  • ФАРи: 8
  • Прогульництво

Опис політика

Разом із Бойком є лідером однієї з двох груп впливу всередині ОПЗЖ у парламенті.

У серпні 2020 року став одним із ініціаторів подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства. 28 жовтня КСУ оприлюднив скандальне рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування та саме електронне декларування.

Через рішення КСУ всі справи щодо недостовірного декларування мають бути закриті. 

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Опозиційна платформа - За життя” номером 5 у списку як член партії. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Член Стратегічної Ради та Голова виконавчого комітету партії “Опозиційна платформа - За життя”.

У 2019 профінансував партію "ОПЗЖ" на 1,6 млн грн.

Народний депутат Верховної Ради 8 скликання. Обраний у 2014 році від партії “Опозиційний блок” (№12 у списку) як безпартійний. Член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Був заступником голови фракції “Опозиційного блоку”, членом Політвиконкому та Політради партії, був виключений з фракції та партії у листопаді 2018 року.

У 2014 році створив “Партію розвитку України”, яка влилась до “Опозиційного блоку”. Того ж року відкрив власний фонд “Нова Україна” для фінансування проектів недержавних інститутів і аналітичних центрів, а також аналітичний центр “Інститут стратегічних досліджень “Нова Україна”.

З 2010 до січня 2014 року був Главою Адміністрації Президента Віктора Януковича, у лютому 2014 року був радником президента України. 

У 2007 році був обраний народним депутатом 6 скликання від Партії регіонів номером 46 у списку як член партії. Був заступником голови фракції Партії регіонів.

У вересні 2006 року був призначений керівником Апарату прем’єр-міністра України.

У 2006 році брав участь у виборах до парламенту за списком Народного блоку Литвина номером 13 як член Народної партії.

Після Помаранчевої революції став радником голови Верховної Ради Володимира Литвина.

З 2002 до 2005 року обіймав посаду першого помічника президента Леоніда Кучми, з 2003 року очолював наглядову раду ВАТ “Укртелеком”.

З 2003 до 2005 року був членом Ради Національного Банку України.

У 1999 році призначений науковим консультантом президента Леоніда Кучми, з 2000 до 2001 року - референт президента, з 2001 до 2002 року - помічник.

У 1998 році балотувався до Верховної Ради як самовисуванець за 46 округом (Донецька область).

Закінчив КНЕУ за спеціальністю “бухгалтерський облік, контроль та аналіз господарської діяльності” та Українську академію зовнішньої торгівлі за фахом “міжнародне право”. Доктор економічних наук.

Прогульник пленарних засідань у Верховній Раді 8 скликання. Фігурант шести антикорупційних розслідувань. ЗМІ писали про ймовірну причетність Льовочкіна до фальсифікації виборів президента 2004 року, сам політик відкидає ці звинувачення.

Балотування

  • 2019
    список №5
    Верховна Рада 9-го скликання, позачергові: ОПЗЖ
    Обрано
  • 2014
    список №12
    Верховна Рада 8-го скликання, позачергові: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК
    Обрано
  • 2007
    список
    Верховна Рада 6-го скликання, позачергові: ПР
    Обрано
  • 2006
    список
    Верховна Рада 5-го скликання: Народний блок Литвина
    Не обрано
  • 1998
    мажоритарка
    Верховна Рада 3-го скликання: САМОВИСУВАННЯ. Округ 46
    Не обрано

Фракції

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
    Опозиційна платформа - За життя
  • Верховна Рада 8
  • 20 листопада 2018 — 29 серпня 2019
    Позафракційні
  • 27 листопада 2014 — 20 листопада 2018
    Опозиційний блок
  • Верховна Рада 6
  • 23 листопада 2007 — 12 грудня 2012
    Партія регіонів

Комітети

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
    Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки
  • Верховна Рада 8
  • 26 листопада 2014 — 29 серпня 2019
    Комітет з питань національної безпеки і оборони
  • Верховна Рада 6
  • 23 листопада 2007 — 12 березня 2010
    Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування
Прогульництво

Відвідування

Сесії, Верховна Рада 8

Presence donut
присутність 57,0%
прогули 43,0%

Останнє оновлення: 28 серпня 2019

Підсумок каденції Ради 8 скликання

Помічники

Верховна Рада 8

Посади

  • 25 лютого 2010 — 17 січня 2014
    Глава Адміністрації Президента України

Посади у партіях

  • Період не вказано
    Член Політичної Ради Партії ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК
  • Період не вказано
    Член Політвиконкому ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК
  • Період не вказано
    Член Політичної Ради Партії ОПЗЖ
  • Період не вказано
    Член Стратегічної Ради партії ОПЗЖ
  • Період не вказано
    Голова Виконавчого комітету ОПЗЖ

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Дивитись усі 8

Сергій Льовочкін не відобразив у декларації за 2013 рік придбання 20% активів телеканалу "Інтер"

  • порушення вимог фінансового контролю податкові зловживання

Сестра Сергія Льовочкіна отримала у власність острів у смт Козин для житлового будівництва, попри заборону водного законодавства

  • надання неправомірних преференцій при передачі землі у користування або власність махінації з природними ресурсами
  • нецільове використання земельних ресурсів махінації з природними ресурсами

Шукати інформацію в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу