Фото: Парубій Андрій

Парубій Андрій Володимирович


Позитивні характеристики

  • Зразкова відвідуваність сесій Зразкова відвідуваність сесій

Опис політика

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Європейська Солідарність” номером 2 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Голова Верховної Ради України 8 скликання, був обраний від партії “Народний Фронт” (№4 у списку). Член Політичної та Військової рад партії. Керівник БО “Благодійний фонд підтримки добровольців”.

Співголова міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща. Голова Виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі.

З 2014 до 2016 року був Першим заступником Голови Верховної Ради України. У 2014 році був секретарем РНБО. Під час Революції Гідності був комендантом Майдану, керівником Самооборони Майдану.

2012-2014 роки - народний депутат 7 скликання, був обраний 21 номером у списку ВО “Батьківщина” як безпартійний, був членом Комітету з питань науки та освіти. З 2012 до 2014 року був членом ВО “Батьківщина”, членом її Політради. У 2012 році був членом партії “Фронт Змін”.

У 2007 році був обраний до парламенту 6 скликання від блоку “Наша Україна - Народна Самооборона” 80 номером у списку. Був членом Комітету у закордонних справах, головою підкомітету з питань контролю за здійсненням зовнішніх відносин та депутатської групи В’ячеслава Кириленка “За Україну!”.

У 2006 році балотувався до Верховної Ради 5 скликання від блоку “Наша Україна номером 353 у списку. У 2006-2012 роках був членом “Народного Союзу “Наша Україна”, а згодом - партії “Наша Україна”.

У 2005-2006 роках був головою партії “Народний Союз “Українці!”, що була реорганізована у громадянське об’єднання “Український дім”. Учасник Помаранчевої Революції, був комендантом Українського дому.

Депутат Львівської обласної ради у 2002-2007 та у 1990-1994 роках, з 2002 до 2007 був заступником голови обласної ради. У 2006-2007 роках був депутатом ЛОР від блоку “Наша Україна”.

У 2000 році балотувався на проміжних виборах до Верховної Ради за 115 округом (Львівська область) від Соціал-національної партії України. Наприкінці 1999 року очолив молодіжне крило СНПУ “Патріот України”, був членом партії до з 1991 до 2003 року, один з її співзасновників, був головою Львівської обласної партійної організації.

У 1998 році балотувався до Верховної Ради за списком блоку “Менше слів”, до якого входила СНПУ. З 1999 до 2002 року працював редактором науково-політичного журналу “Орієнтири”.

У 1996-1999 роках був керівником Товариства сприяння Збройним Силам та Військово-Морським Силам України “Патріот України”.

З 1994 до 1998 року був депутатом Львівської міської ради, головою депутатської групи. У 1988-1990 роках був головою товариства “Спадщина”.

У 1987-1991 роках був лаборантом та старшим лаборантом у кількох археологічних експедиціях Інституту суспільних наук АН СРСР.

Закінчив історичний факультет ЛНУ ім.І.Франка та аспірантуру Національного університету “Львівська Політехніка” та фахом “політологія та соціологія”.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Європейська Солідарність
  • Верховна Рада 8
  • 27 листопада 2014 - 29 серпня 2019 Позафракційні
  • Верховна Рада 7
  • 12 грудня 2012 - 27 листопада 2014 ВО "Батьківщина"
  • Верховна Рада 6
  • 23 листопада 2007 - 12 грудня 2012 Блок "Наша Україна - Народна Самооборона"

Міжфракційні обʼєднання Міжфракційні обʼєднання


Комітети Комітети

  • Верховна Рада 7
  • 12 грудня 2012 - 17 березня 2014 Комітет з питань науки і освіти
  • Верховна Рада 6
  • 25 грудня 2007 - 12 грудня 2012 Комітет у закордонних справах
  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки

Посади Посади

  • Заступник голови Львівської обласної ради
  • 14 квітня 2016 - 29 серпня 2019 Голова Верховної Ради
  • 4 грудня 2014 - 14 квітня 2016 Перший заступник Голови Верховної Ради
  • 27 лютого 2014 - 7 серпня 2014 Секретар Ради Нацональної Безпеки і Оборони

Посади у партіях Посади у партіях


Помічники Помічники

З поширенням дії Закону України «Про державну службу»

За строковим трудовим договором на постійній основі

На громадських засадах

Архів політичної агітації Архів політичної агітації