Фото: Світлична Юлія

Світлична Юлія Олександрівна

мажоритарка, Голова Харківської обласної державної адміністрації

Характеристики політика

 • Прогульництво

Опис політика

Політикиня вирішила брати участь у проміжних виборах до Верховної Ради 9 скликання 2020 року, по 179 округу, що на Харківщині. На цих виборах балотується як самовисуванка. Зазначимо, що на її користь зняли свої кандидатури Вікторія Алєксєйчук (Слуга Народу) та Олександр Діденко (ОПЗЖ).

Вона регулярно з’являлася у ефірах телеканалу “Інтер”, який контролюють компанії, які належать олігарху Дмитрові Фірташу та члену фракції ОПЗЖ у ВРУ Сергієві Льовочкіну. До середини січня 2020 року медіамоніторинг фіксував часті появи Світличної й на телеканалі “Україна”, власником якого є олігарх Рінат Ахметов. “Детектор медіа” називає Світличну "правою рукою" Райніна, екс-очільника голови АП Петра Порошенка, а з листопаду 2019 року - голови Харківського обласного осередку партії ОПЗЖ.

Після обрання Президентом Володимира Зеленського у 2019 році Кабінет міністрів України погодив повторне призначення Світличної на посаду голови Харківської ОДА. Однак згодом цю посаду очолив Олексій Кучер. А сама Світлична стала претенденткою на посаду заступниці секретаря РНБО.

29 серпня 2016 року була призначена виконуючою обов'язки голови Харківської ОДА. 4 жовтня 2016 року перемогла в конкурсі на посаду постійного голови ОДА. 15 жовтня вона була призначена Президентом на посаду голови Харківської обласної державної адміністрації. Таким чином Світлична стала наймолодшою головою ОДА в Україні, на той момент їй було 32 роки. У грудні 2018 року очолила депутатську групу “Єдність і розвиток Харківщини” у Харківській обласній раді, однак склала повноваження її голови у січні 2020 року. Під час каденції у обласній раді Світлична стала прогульницею засідань своєї комісії у 2016 та 2018 роках. 

На чергових місцевих виборах 2015 року політикиня обиралась від Блоку Петра Порошенка одразу до трьох рад: Харківської обласної, міської та районної. Її було обрано до кожної з рад, однак Світлична надала перевагу депутатському мандату обласної ради. Того ж року була обрана керівником фракції БПП "Солідарність" у Харківській обласній раді.

З кінця 2014 року — заступниця голови Харківської обласної державної адміністрації. Світлична залишилась на цій посаді і після зміни очільника області з Ігора Балути на Ігора Райніна. З 25 квітня 2016 року — перша заступнця ("віце-губернатор").

2014 року повертається до роботи в Харківській ОДА на посаду директорки Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону.

У 2012 році після отримання другої вищої освіти Світлична знову спробувала себе в бізнесі. До 2014 року вона працювала заступником директора ТОВ "Дорніт".

Впродовж 2007-2008 років була начальницею відділу цінової політики Головного управління економіки Харківської ОДА. З 2008 по 2009 рік у тій ж установі займала посаду начальниці відділу розвитку підприємництва та ринкових відносин.

Кар’єра Світличної на державних посадах розпочалась у 2006 році, коли її було призначено головною спеціалісткою відділу інвестиційної політики Головного управління економіки при Харківській ОДА. 

У 2005 році займала посаду начальниці відділу в навчально-науково-виробничому центрі «Охорона праці». Засновниками ТОВ «Учбово-науковий виробничий центр «Охорона праці» є батьки екс-очільника Харківської області Ігора Райніна – Лев Райнін та Ганна Райнін. В 2011-2012 роках серед засновників був й сам Ігор Райнін. 

Вже за рік, у 2006 стала заступницею Генерального директора ТОВ "ГАММА”, підприємство спеціалізувалось на торгівлі електронікою.

Навчалась у Харківському державному університеті харчування та торгівлі за напрямом Міжнародна економіка, спеціальність “Економіст-міжнародник”. Згодом здобула ступінь магістра державного управління в Національній академії державного управління при Президентові України (Харківський регіональний інститут), там само закінчила аспірантуру за фахом “Механізми державного управління”.

 

Балотування

 • 2020
  мажоритарка
  Верховна Рада 9-го скликання: самовисування
  Не обрано
 • 2015
  мажоритарка
  Харківська міська рада 7-го скликання: БПП
  Не обрано
 • 2015
  список №1
  Харківська районна рада 7-го скликання: БПП
  Не обрано
 • 2015
  мажоритарка
  Харківська обласна рада 7-го скликання: БПП
  Обрано

Фракції

 • Харківська обласна рада 7
 • Період не вказано
  Блок Петра Порошенка "Солідарність"

Посади

 • 15 жовтня 2016 — ...
  Голова Харківської обласної державної адміністрації
 • 15 квітня 2016 — 15 жовтня 2016
  Перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації
 • 15 листопада 2014 — 15 квітня 2016
  Заступник голови Харківської обласної державної адміністрації

Шукати інформацію в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу